YET 12V 2A AC/DC Adapter YET12V2A24W-7PIN
Qty.
  • Item Name:NewYET12V2A24W-7PIN
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Note: 7 pin
  • Weight( Adapter only ) :227g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YET12V2A24W-7PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [YET 12V 2A AC/DC Adapter YET12V]
    • 9444 Units in Stock
    YET 12V 2A AC/DC Adapter YET12V2A24W-7PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the YET 12V 2A AC/DC Adapter YET12V2A24W-7PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the YET 12V 2A AC/DC Adapter YET12V2A24W-7PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.