VIASAT RM4100 Power AC Adapter 53V 2A 106W VIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewVIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2A-1A
  • Adapter Output Voltage: 53V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 106W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :380g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x VIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1077422 AC Adapter,
    • Model:
      [VIASAT RM4100 Power AC Adapter 5]
    • 9444 Units in Stock
    VIASAT RM4100 Power AC Adapter 53V 2A 106W VIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VIASAT RM4100 Power AC Adapter 53V 2A 106W VIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VIASAT RM4100 Power AC Adapter 53V 2A 106W VIASAT53V2A106W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.