VERIFONE UP04041240 Power AC Adapter 24V 2A 48W VERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewVERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V-50-60Hz 1.2A(1.2A)
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Package:
    1 x VERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    UP04041240 AC Adapter,
    • Model:
      [VERIFONE UP04041240 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    VERIFONE UP04041240 Power AC Adapter 24V 2A 48W VERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the VERIFONE UP04041240 Power AC Adapter 24V 2A 48W VERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the VERIFONE UP04041240 Power AC Adapter 24V 2A 48W VERIFONE24V2A48W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.