TEACH STD-2483 Power AC Adapter 24V 8.3A 200W ADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V~ 47-63Hz 2.8A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 8.3A
  • Adapter Power: 200W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :840g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: P1P2 , P3,P4-
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [TEACH STD-2483 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    TEACH STD-2483 Power AC Adapter 24V 8.3A 200W ADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TEACH STD-2483 Power AC Adapter 24V 8.3A 200W ADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TEACH STD-2483 Power AC Adapter 24V 8.3A 200W ADAPTERTECH24V8.3A200W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.