SANWA VGA-EXR Power AC Adapter 12V 1A 12W SUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewSUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V~0.5A Max 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:5.5x2.1mm
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [SANWA VGA-EXR Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    SANWA VGA-EXR Power AC Adapter 12V 1A 12W SUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SANWA VGA-EXR Power AC Adapter 12V 1A 12W SUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SANWA VGA-EXR Power AC Adapter 12V 1A 12W SUNNY12V1A12W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.