RESMED R251-733 Power AC Adapter 5V 2A 10W RESMED5V2A10W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewRESMED5V2A10W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz,0.2A-0.4A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RESMED5V2A10W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [RESMED R251-733 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    RESMED R251-733 Power AC Adapter 5V 2A 10W RESMED5V2A10W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the RESMED R251-733 Power AC Adapter 5V 2A 10W RESMED5V2A10W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the RESMED R251-733 Power AC Adapter 5V 2A 10W RESMED5V2A10W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.