RAZER 20V 3.25A AC/DC Adapter RAZER20V3.25A65W-Typc-C
Qty.
  • Item Name:NewRAZER20V3.25A65W-Typc-C
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Tip Note: Type C
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):107.8 x 35.8 x 26.9mm
  • Note: Out Put: 20v 3.25A, 5v / 9v / 15v 3A Tested, Appearance New Grade > 95% ( Brand New = 100% )
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RAZER20V3.25A65W-Typc-C Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [RAZER 20V 3.25A AC/DC Adapter R]
    • 9444 Units in Stock
    RAZER 20V 3.25A AC/DC Adapter RAZER20V3.25A65W-Typc-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the RAZER 20V 3.25A AC/DC Adapter RAZER20V3.25A65W-Typc-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the RAZER 20V 3.25A AC/DC Adapter RAZER20V3.25A65W-Typc-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.