RAZER 2014 RAZER BLADE. Power AC Adapter 19V 7.9A 150W RAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O
Qty.
  • Item Name:NewRAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O
  • InPut:100-240v~1.64A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [RAZER 2014 RAZER BLADE. Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    RAZER 2014 RAZER BLADE. Power AC Adapter 19V 7.9A 150W RAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the RAZER 2014 RAZER BLADE. Power AC Adapter 19V 7.9A 150W RAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the RAZER 2014 RAZER BLADE. Power AC Adapter 19V 7.9A 150W RAZER19V7.9A150W-5.5x2.5mm-O AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.