QNAP TS-419P Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V8A96W-4PIN
  • InPut:100-240V~1.4A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :505g
  • Dimension( L x W x H ):158.68 x 58.27 x 32.78mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:compatible with LS12V8.33A100W-4PIN
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V8A96W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DMAD1 AC Adapter, FSP096-DMAD1 AC Adapter,
    • Model:
      [QNAP TS-419P Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    QNAP TS-419P Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the QNAP TS-419P Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the QNAP TS-419P Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.