Power Adapter ADP-135FB B Adapter 19V 7.1A for HP 8000 Elite 135W 397747-001 NX6330 NX73
Qty.
Power Adapter ADP-135FB B Adapter 19V 7.1A for HP 8000 Elite 135W 397747-001 NX6330 NX7300 Series laptop
  • Item Number:NewDELTA19V7.1A135W-7.4x5.0mm
  • InPut):100~240V~2.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.1A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 7.4x5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :480g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 65.50 x 37.90mmmm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Hp
    HP Business Notebook NC Series: NC4400, NC6300, NC6120, NC6110, NC6400,
    HP BUSINESS NOTEBOOK NW SERIES: NW8440, ,
    HP BUSINESS NOTEBOOK NX SERIES: NX6115, , NX6125, NX6320, NX7400, NX8420, NX9420,
    HP TABLET PC: TC4400, .
    • Model:
      [Power Adapter ADP-135FB B Adapte]
    • 8921 Units in Stock
    Power Adapter ADP-135FB B Adapter 19V 7.1A for HP 8000 Elite 135W 397747-001 NX6330 NX73 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Power Adapter ADP-135FB B Adapter 19V 7.1A for HP 8000 Elite 135W 397747-001 NX6330 NX73 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Power Adapter ADP-135FB B Adapter 19V 7.1A for HP 8000 Elite 135W 397747-001 NX6330 NX73 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.