POSIFLEX EA1050B-240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W POSIFLEX24V2.5A60W-3Pin
Qty.
  • Item Name:NewPOSIFLEX24V2.5A60W-3Pin
  • InPut:100-240V-1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Mote: 3 pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x POSIFLEX24V2.5A60W-3Pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    EA1050B-240 AC Adapter,
    • Model:
      [POSIFLEX EA1050B-240 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    POSIFLEX EA1050B-240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W POSIFLEX24V2.5A60W-3Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the POSIFLEX EA1050B-240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W POSIFLEX24V2.5A60W-3Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the POSIFLEX EA1050B-240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W POSIFLEX24V2.5A60W-3Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.