POSIFLEX 12V 5A AC/DC Adapter POSIFLEX12V5A60W-4Pin
Qty.
  • Item Name:NewPOSIFLEX12V5A60W-4Pin
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :300g
  • Dimension( L x W x H ):120.10 x 53.90 x 32.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x POSIFLEX12V5A60W-4Pin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    21972061122 AC Adapter, SW-1959 AC Adapter,
    • Model:
      [POSIFLEX 12V 5A AC/DC Adapter P]
    • 9444 Units in Stock
    POSIFLEX 12V 5A AC/DC Adapter POSIFLEX12V5A60W-4Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the POSIFLEX 12V 5A AC/DC Adapter POSIFLEX12V5A60W-4Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the POSIFLEX 12V 5A AC/DC Adapter POSIFLEX12V5A60W-4Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.