PHIHONG PSAA20R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W PHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU
  • InPut:100-240V-50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Package:
    1 x PHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    PSAA20R-120 AC Adapter,
    • Model:
      [PHIHONG PSAA20R-120 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG PSAA20R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W PHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG PSAA20R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W PHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG PSAA20R-120 Power AC Adapter 12V 1.67A 20W PHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.