New Genuine DELTA 12V 5A EADP-60FA A Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewDELTA12V5A60W-5.5x2.5mm-US
  • InPut):100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    EADP-60FA A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [New Genuine DELTA 12V 5A EADP-60]
    • 8921 Units in Stock
    New Genuine DELTA 12V 5A EADP-60FA A Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the New Genuine DELTA 12V 5A EADP-60FA A Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the New Genuine DELTA 12V 5A EADP-60FA A Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.