NETGEAR WNDR3800 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W NETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU
Qty.
  • Item Name:NewNETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x NETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    332-10200-001 AC Adapter,
    • Model:
      [NETGEAR WNDR3800 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    NETGEAR WNDR3800 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W NETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NETGEAR WNDR3800 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W NETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NETGEAR WNDR3800 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W NETGEAR12V2.5A30W-5.5x2.1mm-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.