NETGEAR SWITCH NETGEAR FS108P Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240vAC 50/60/Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.83A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :270g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NETGEAR SWITCH NETGEAR FS108P Po]
    • 9444 Units in Stock
    NETGEAR SWITCH NETGEAR FS108P Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NETGEAR SWITCH NETGEAR FS108P Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NETGEAR SWITCH NETGEAR FS108P Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.