NETGEAR NU90-9120700-I2 Power AC Adapter 12V 7A 84W NETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewNETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 84W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Package:
    1 x NETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NETGEAR NU90-9120700-I2 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    NETGEAR NU90-9120700-I2 Power AC Adapter 12V 7A 84W NETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NETGEAR NU90-9120700-I2 Power AC Adapter 12V 7A 84W NETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NETGEAR NU90-9120700-I2 Power AC Adapter 12V 7A 84W NETGEAR12V7A84W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.