NEC PV-VP-BP98 Power AC Adapter 20V 2.25A 45W NEC20V2.25A45W-rectangle
Qty.
  • Item Name:NewNEC20V2.25A45W-rectangle
  • InPut:100-240V~1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Tip Mote: rectangle With a pin in center
  • Weight( Adapter only ) :175g
  • Dimension( L x W x H ):93.70 x 40.80 x 29.40mm
  • Package:
    1 x NEC20V2.25A45W-rectangle Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NEC PV-VP-BP98 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    NEC PV-VP-BP98 Power AC Adapter 20V 2.25A 45W NEC20V2.25A45W-rectangle Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NEC PV-VP-BP98 Power AC Adapter 20V 2.25A 45W NEC20V2.25A45W-rectangle adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NEC PV-VP-BP98 Power AC Adapter 20V 2.25A 45W NEC20V2.25A45W-rectangle AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.