MTECH D750W Power AC Adapter 20V 9A 180W LS20V9A180W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewLS20V9A180W-4pin
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 2.9A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 9A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :901g
  • Dimension( L x W x H ):169.50 x 85.70 x 40.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V9A180W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0226A20160 AC Adapter, 0415B20180 AC Adapter,
    • Model:
      [MTECH D750W Power AC Adapter 20V]
    • 9444 Units in Stock
    MTECH D750W Power AC Adapter 20V 9A 180W LS20V9A180W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MTECH D750W Power AC Adapter 20V 9A 180W LS20V9A180W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MTECH D750W Power AC Adapter 20V 9A 180W LS20V9A180W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.