MSI P65 CREATOR Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W RAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewRAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 2.34A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 9.23A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Used, from a working PC. Appearance New Grade > 97% ( Brand New = 100% )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI P65 CREATOR Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    MSI P65 CREATOR Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W RAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI P65 CREATOR Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W RAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI P65 CREATOR Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W RAZER19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.