MSI MS-AC32 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V9.5A180W-4PIN
  • InPut:100-240V~2.25A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Adapter Tip Mote: Left - right
  • Weight( Adapter only ) :980g
  • Dimension( L x W x H ):169.35 x 84.65 x 39.96mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Left - right
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V9.5A180W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1181-02 AC Adapter,
    • Model:
      [MSI MS-AC32 Power AC Adapter 19V]
    • 9444 Units in Stock
    MSI MS-AC32 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI MS-AC32 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI MS-AC32 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W LITEON19V9.5A180W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.