MSI MS-1541 Power AC Adapter 20V 11.5A 230W DELTA20V11.5A230W-Rectangle3
Qty.
  • Item Name:NewDELTA20V11.5A230W-Rectangle3
  • InPut:100-240V~3.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11.5A
  • Adapter Power: 230W
  • Weight( Adapter only ) :590g
  • Dimension( L x W x H ):165.80 x 76.60 x 32.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA20V11.5A230W-Rectangle3 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI MS-1541 Power AC Adapter 20V]
    • 9444 Units in Stock
    MSI MS-1541 Power AC Adapter 20V 11.5A 230W DELTA20V11.5A230W-Rectangle3 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI MS-1541 Power AC Adapter 20V 11.5A 230W DELTA20V11.5A230W-Rectangle3 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI MS-1541 Power AC Adapter 20V 11.5A 230W DELTA20V11.5A230W-Rectangle3 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.