MSI GT70 16F4 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM
  • InPut:100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :830g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:The external diameter of the interface is 7.4mm, Please measure the size of your original adapter connector before purchasing this adapter.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI GT70 16F4 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GT70 16F4 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GT70 16F4 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GT70 16F4 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.