MSI GS40 Power AC Adapter 19.5V 7.7A 150W CHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V-2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 7.7A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :610g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Ultra-thin portable adapter
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A14-150P1A AC Adapter,
    • Model:
      [MSI GS40 Power AC Adapter 19.5V ]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GS40 Power AC Adapter 19.5V 7.7A 150W CHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GS40 Power AC Adapter 19.5V 7.7A 150W CHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GS40 Power AC Adapter 19.5V 7.7A 150W CHICONY19.5V7.7A150W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.