MSI 16F2 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W ASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~2.25A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :690g
  • Dimension( L x W x H ):170.72 x 84.45 x 40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1181-02 AC Adapter,
    • Model:
      [MSI 16F2 Power AC Adapter 19V 9.]
    • 9444 Units in Stock
    MSI 16F2 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W ASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI 16F2 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W ASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI 16F2 Power AC Adapter 19V 9.5A 180W ASUS19V9.5A180W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.