MITSUMI 6V 1.5A AC/DC Adapter MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewMITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm
  • Adapter Output Voltage: 6V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :110g
  • Dimension( L x W x H ):79.78 x 48.97 x 27.60mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MITSUMI 6V 1.5A AC/DC Adapter M]
    • 9444 Units in Stock
    MITSUMI 6V 1.5A AC/DC Adapter MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MITSUMI 6V 1.5A AC/DC Adapter MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MITSUMI 6V 1.5A AC/DC Adapter MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.