MICROSOFT SURFACE PRO 4 Power AC Adapter 15V 6.33A 102W MICROSOFT15V6.33A102W-SF1798
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V6.33A102W-SF1798
  • InPut:100-240V-1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 6.33A
  • Adapter Power: 102W
  • Adapter Tip Mote: Surface Tip
  • Weight( Adapter only ) :295g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Used with good function. OutPut: 15v 6.33A,5v 1.5A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V6.33A102W-SF1798 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACE PRO 4 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACE PRO 4 Power AC Adapter 15V 6.33A 102W MICROSOFT15V6.33A102W-SF1798 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACE PRO 4 Power AC Adapter 15V 6.33A 102W MICROSOFT15V6.33A102W-SF1798 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACE PRO 4 Power AC Adapter 15V 6.33A 102W MICROSOFT15V6.33A102W-SF1798 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.