MICROSOFT SURFACE PRO 4 1631 Power AC Adapter 12V 2.58A 31W MICROSOFT12V2.58A
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT12V2.58A
  • InPut:100~240V 1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.58A
  • Adapter Power: 31W
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):90.20 x 50.40 x 21.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT12V2.58A Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1625 AC Adapter, 1631 AC Adapter, PRO3 1625 AC Adapter, PRO4 1631 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACE PRO 4 1631 Pow]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACE PRO 4 1631 Power AC Adapter 12V 2.58A 31W MICROSOFT12V2.58A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACE PRO 4 1631 Power AC Adapter 12V 2.58A 31W MICROSOFT12V2.58A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACE PRO 4 1631 Power AC Adapter 12V 2.58A 31W MICROSOFT12V2.58A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.