MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 1943 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V2.6A39W-1963
  • InPut:100-240V~1.16A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 2.6A
  • Adapter Power: 39W
  • Weight( Adapter only ) :155g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V2.6A39W-1963 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1963 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 1943]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 1943 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 1943 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACE LAPTOP GO 1943 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W MICROSOFT15V2.6A39W-1963 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.