MEANWELL GS120A24-P1M GS120A24-R7B 24V 5A 120W Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewMEANWELL24V5A120W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~1.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :560g
  • Dimension( L x W x H ):166.83 x 77.6 x 40.41mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GS120A24 AC Adapter, GS120A24-H0N AC Adapter, GS120A24-P1M AC Adapter, GS120A24-R7B AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [MEANWELL GS120A24-P1M GS120A24-R]
    • 8921 Units in Stock
    MEANWELL GS120A24-P1M GS120A24-R7B 24V 5A 120W Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MEANWELL GS120A24-P1M GS120A24-R7B 24V 5A 120W Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MEANWELL GS120A24-P1M GS120A24-R7B 24V 5A 120W Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.