MEAN WELL 12V 8.5A AC/DC Adapter MEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green
Qty.
  • Item Name:NewMEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8.5A
  • Adapter Power: 102W
  • Adapter Tip Note: Special 3 Holes Green
  • Weight( Adapter only ) :570g
  • Dimension( L x W x H ):166.80 x 66.50 x 35.40mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MEAN WELL 12V 8.5A AC/DC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    MEAN WELL 12V 8.5A AC/DC Adapter MEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MEAN WELL 12V 8.5A AC/DC Adapter MEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MEAN WELL 12V 8.5A AC/DC Adapter MEANWELL12V8.5A102W-3HOLE-Green AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.