MAXINPOWER 12V 2A AC/DC Adapter MAXINPOWER12V2A24W-7PIN
Qty.
  • Item Name:NewMAXINPOWER12V2A24W-7PIN
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Note: Round with 7 Pin
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Note:Output:12V/2A 5V/2A
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MAXINPOWER12V2A24W-7PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CP1205 AC Adapter, CP1205 CLASS I (EARTHED) AC Adapter, CP1205 AC Adapter,
    • Model:
      [MAXINPOWER 12V 2A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    MAXINPOWER 12V 2A AC/DC Adapter MAXINPOWER12V2A24W-7PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MAXINPOWER 12V 2A AC/DC Adapter MAXINPOWER12V2A24W-7PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MAXINPOWER 12V 2A AC/DC Adapter MAXINPOWER12V2A24W-7PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.