LITL 20V 2A AC/DC Adapter LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):91x36x25mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DILITHIUM AC Adapter,
    • Model:
      [LITL 20V 2A AC/DC Adapter LITL2]
    • 9444 Units in Stock
    LITL 20V 2A AC/DC Adapter LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITL 20V 2A AC/DC Adapter LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITL 20V 2A AC/DC Adapter LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.