LITEON PA-1900-32 19V 4.74A 90W Ac Adapter 4.0*1.7mm
Qty.
  • Item Number:NewLITEON19V4.74A90W-4.0x1.7mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Dimension( L x W x H ):127 x 50.40 x 30.93mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    PA-1900-32 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [LITEON PA-1900-32 19V 4.74A 90W ]
    • 8921 Units in Stock
    LITEON PA-1900-32 19V 4.74A 90W Ac Adapter 4.0*1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON PA-1900-32 19V 4.74A 90W Ac Adapter 4.0*1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON PA-1900-32 19V 4.74A 90W Ac Adapter 4.0*1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.