LITEON PA-1041-81IL-LF Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD
Qty.
  • Item Name:NewLITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON PA-1041-81IL-LF Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON PA-1041-81IL-LF Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON PA-1041-81IL-LF Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON PA-1041-81IL-LF Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LITEON12V3.33A40W-5.5x2.1mm-LCD AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.