LITEON ADP-40TH Power AC Adapter 19V 2.15A 42W LITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.15A
  • Adapter Power: 42W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON ADP-40TH Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON ADP-40TH Power AC Adapter 19V 2.15A 42W LITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON ADP-40TH Power AC Adapter 19V 2.15A 42W LITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON ADP-40TH Power AC Adapter 19V 2.15A 42W LITEON19V2.15A42W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.