LITEON AD-12019 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-5.5x3.0
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V6.3A120W-5.5x3.0
  • InPut:100-240V~ 50-60HZ 2A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.3A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5*3.0mm
  • Adapter Tip Mote: with a pin inside
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V6.3A120W-5.5x3.0 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON AD-12019 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON AD-12019 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-5.5x3.0 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON AD-12019 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-5.5x3.0 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON AD-12019 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-5.5x3.0 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.