LITEON 542772-003-99 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm
  • InPut:100~240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :237g
  • Dimension( L x W x H ):106.12 x 47.62 x 28.83mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    542772-003-99 AC Adapter, PA-1500-1M03 AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON 542772-003-99 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 542772-003-99 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 542772-003-99 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 542772-003-99 Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LITEON12V4.16A50W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.