LITEON 258SA Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V6.3A120W-3PIN
  • InPut:100-240V~ 50-60HZ 2A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.3A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Mote: 3PIN
  • Weight( Adapter only ) :681g
  • Dimension( L x W x H ):169.80 x 65.70 x 37.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V6.3A120W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON 258SA Power AC Adapter 19]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 258SA Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 258SA Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 258SA Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LITEON19V6.3A120W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.