LITEON 0960-2485 Power AC Adapter 24V 5A 120W LITEON24V5A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON24V5A120W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~50-60HZ 2000mA Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :475g
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON24V5A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0960-2485 AC Adapter, 1212T3 AC Adapter, IEC320C13255595EF AC Adapter, SYS 1089 AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON 0960-2485 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 0960-2485 Power AC Adapter 24V 5A 120W LITEON24V5A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 0960-2485 Power AC Adapter 24V 5A 120W LITEON24V5A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 0960-2485 Power AC Adapter 24V 5A 120W LITEON24V5A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.