LITEON 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LITEON19V7.1A135W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V7.1A135W-4PIN
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.15A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.1A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 4pinmm
  • Weight( Adapter only ) :765g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Note:Pin 1,2 ; Pin 3,4 -, 100% compatible with LISHIN19V7.1A135W-4PIN Adapter.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V7.1A135W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0317A19135 AC Adapter, PA-1131-07 AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON 0317A19135 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LITEON19V7.1A135W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LITEON19V7.1A135W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LITEON19V7.1A135W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.