LINKSYS SRW2008MP BUSINESS Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 3.125A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 6.2 x 1.8mm
  • Weight( Adapter only ) :765g
  • Dimension( L x W x H ):169.70 x 85.20 x 40.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LINKSYS SRW2008MP BUSINESS Power]
    • 9444 Units in Stock
    LINKSYS SRW2008MP BUSINESS Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LINKSYS SRW2008MP BUSINESS Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LINKSYS SRW2008MP BUSINESS Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.