LIENCHANG LCAP31 Power AC Adapter 19V 7.37A 140W LIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.37A
  • Adapter Power: 140W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :580g
  • Dimension( L x W x H ):156.70 x 69.10 x 39.10mm
  • Package:
    1 x LIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    LCAP31 AC Adapter,
    • Model:
      [LIENCHANG LCAP31 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LIENCHANG LCAP31 Power AC Adapter 19V 7.37A 140W LIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LIENCHANG LCAP31 Power AC Adapter 19V 7.37A 140W LIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LIENCHANG LCAP31 Power AC Adapter 19V 7.37A 140W LIENCHANG19V7.37A140W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.