LI SHIN LSE9802A1255 Power AC Adapter 12V 4.58A 55W LS12V4.58A55W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewLS12V4.58A55W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~,50/60 Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.58A
  • Adapter Power: 55W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :245g
  • Dimension( L x W x H ):94.60 x 57.00 x 31.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS12V4.58A55W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LSE9802A1255 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN LSE9802A1255 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN LSE9802A1255 Power AC Adapter 12V 4.58A 55W LS12V4.58A55W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN LSE9802A1255 Power AC Adapter 12V 4.58A 55W LS12V4.58A55W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN LSE9802A1255 Power AC Adapter 12V 4.58A 55W LS12V4.58A55W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.