LI SHIN 0452B2490 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W LS24V3.75A90W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewLS24V3.75A90W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240~50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :590g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS24V3.75A90W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0452B2490 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0452B2490 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0452B2490 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W LS24V3.75A90W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0452B2490 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W LS24V3.75A90W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0452B2490 Power AC Adapter 24V 3.75A 90W LS24V3.75A90W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.