LI SHIN 0405B20220 Power AC Adapter 20V 11A 220W LISHIN20V11A-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLISHIN20V11A-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~,50-60Hz,3A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11A
  • Adapter Power: 220W
  • Adapter Plug Size: 7.4x5.0mm
  • Adapter Tip Mote: No Pin In Center
  • Weight( Adapter only ) :1230g
  • Dimension( L x W x H ):200x80x46mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Not New
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LISHIN20V11A-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0405B20220 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0405B20220 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0405B20220 Power AC Adapter 20V 11A 220W LISHIN20V11A-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0405B20220 Power AC Adapter 20V 11A 220W LISHIN20V11A-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0405B20220 Power AC Adapter 20V 11A 220W LISHIN20V11A-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.