LI SHIN 0226A20150 Power AC Adapter 20V 7.5A 150W LS20V7.5A150W-6.0x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLS20V7.5A150W-6.0x3.0mm
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 6.0x3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :904g
  • Dimension( L x W x H ):180.80 x 70.80 x 42.40mm
  • Package:
    1 x LS20V7.5A150W-6.0x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0226A20150 AC Adapter, DC-ATX AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0226A20150 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0226A20150 Power AC Adapter 20V 7.5A 150W LS20V7.5A150W-6.0x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0226A20150 Power AC Adapter 20V 7.5A 150W LS20V7.5A150W-6.0x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0226A20150 Power AC Adapter 20V 7.5A 150W LS20V7.5A150W-6.0x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.