LG T-MOBILE Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewLG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU
  • InPut:100-240V~50/60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5.2V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 2.31x0.7mm
  • Weight( Adapter only ) :114g
  • Dimension( L x W x H ):63.20 x 37.40 x 30.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG T-MOBILE Power AC Adapter 5.2]
    • 9444 Units in Stock
    LG T-MOBILE Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG T-MOBILE Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG T-MOBILE Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.