LG S2330MX Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG12V3.33A40W-6.5x4.0mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Package:
    1 x LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LCAP07 AC Adapter, PA-1041-0 AC Adapter,
    • Model:
      [LG S2330MX Power AC Adapter 12V ]
    • 9444 Units in Stock
    LG S2330MX Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG S2330MX Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG S2330MX Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.