LG PA-1650-02LG Power AC Adapter 18.5V 3.5A 65W LG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewLG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm
  • Adapter Output Voltage: 18.5V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 4.8x1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :235g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG PA-1650-02LG Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    LG PA-1650-02LG Power AC Adapter 18.5V 3.5A 65W LG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG PA-1650-02LG Power AC Adapter 18.5V 3.5A 65W LG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG PA-1650-02LG Power AC Adapter 18.5V 3.5A 65W LG18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.